Hospodárná a transparentní pro interiér a exteriér.
Rychloběžná vrata Hörmann se vyznačují vysokou kvalitou materiálu a bezpečnou dlouhodobou funkčností. Používají se jak v interiérech, tak i exteriérech k optimalizování dopravního provozu, k zlepšení prostředí a k úsporám energie. Rychlé otvírání a zavírání urychluje tok materiálu a optimalizuje prostorové klima.Prostředí v zůstává v podstatě beze změny, náklady na energii se tím snižují. Rychloběžná vrata se vyrábí v provedení vertikálním a horizontálním.

Barvy výplně-folie v 5-ti barevných odstínech dle RAL:

  • RAL 1018 zinkově žlutá
  • RAL 2011 tmavě oranžová
  • RAL karmínová červeň
  • RAL 5010 hořcová modř
  • RAL 7035 světle šedá

Folie se dodává v tloušťce 0,8 až 2,8 mm. Vrata tak odolávají rychlosti větru od 25 až 60 km/h.

Standardním bezpečnostním vybavením je funkční zabezpečení dorazových lišt a světelná závora kontrolující dráhu. Důležitou skutečností je to, že naše firma poskytuje na všechna montované výrobky záruční a pozáruční servis. Tento servis provádí firma LABO Moravia s.r.o. prostřednictvím našich odborných montážníků s dlouholetou praxí v oboru vratové techniky, vratových systémů a příslušenství!!!

Firma dbá na odbornou a profesní úroveň zaměstnanců, aby mohla svým zákazníkům nabízet maximální komfort ve všech svých činnostech.

 

csm Schnelllauftore 1000x700 7fe6701871

Velká, robustní, ale i dekorativní.

LABO Moravia - Rolovací vrata

Extrémně vysoké a nebo extrémně široké uzávěry jsou tradiční doménou rolovacích vrat. Z kdysi klasického typu vrat pro drsný provoz se dnes stala také opticky atraktivním uzávěrem, který se dobře hodí ke vzhledu náročně utvářených hal, ale přesto je dostatečně robustní, aby zcela bez poškození přestál i tvrdý každodenní provoz. Hörmann vrata se dodávají z oceli a hliníku v jednostěnném nebo dvoustěnném provedení.

Mezi exkluzivní provedení rolovacích průmyslových vrat patří vrata DECOTHERM. Lamela je z galvanicky zušlechtěné oceli s polyuretanovým jádrem bez freonů. Povrch lamely tvoří speciální nátěr proti povětrnostním vlivům, oděru a hluku. Konkávní průřez lamely zajišťuje zvlášť malou potřebu překladu.

Zajímavou volitelnou možností u všech rolovacích vrat Hörmann je patentovaný systém ZAK, který navíjecí hřídel posune souběžně se zvětšováním nebo zmenšováním průměru navinutého balu, takže rolovací pancíř se ve vedení pohybuje vždy vertikálně. Zabráněním šikmého tahu se uzavře mezera mezi rolovacím pancířem a překladem. Dosáhne se těsnějšího ukončení překladu. Efekt tohoto systému se zvyšuje tím, že navíjecí hřídel může absorbovat zatížení větrem.

U rolovacích vrat jsou pohon a ovládání samostatnými součástmi, které se snadno montují.

Nástrčný pohon je ideální pro menší a střední rolovací vrata. U rolovacích vrat classic se doporučuje použití výše zmíněného systému ZAK.

Řetězový pohon se používá pro velká rolovací vrata.

Pohony jsou vybaveny konektory pro síťová a ovládací vedení. Všechny pohony se dodávají sériově s integrovaným záchytným zařízením. Řídící systém s jednotným konceptem obsluhy a všeobecným indikátorem se 7-mi segmenty usnadňuje každodenní používání. Stejné velikosti skříní, svazky kabelů, zjednodušují nejen montáž, ale i pozdější doplňování funkcemi.

Místem šetřící vratový systém.

LABO MOravia - Sekční vrataSekční vrata se otvírají nahoru. Tím se vytváří místo před vraty a za vraty. Ani v hale se užitečné místo nepromarní, protože vratové křídlo se odstaví pod stropem, souběžně se střechou nebo kolmo u stěny. Díky dorazu za otvorem je zcela využit světlý průjezd. To téměř vylučuje poškození. Díky mnoha různým druhům kování se sekční vrata přizpůsobí každé hale. U novostavby i renovace.

Ve smyslu úspory energie jsou dnes mnohé průmyslové a živnostenské objekty vybavovány energii šetřící tepelnou izolací, která zahrnuje i velké uzávěry otvorů. Velkoplošně prosklená vrata přivádějí denní světlo a díky vizuálnímu kontaktu jsou zároveň přínosem pro bezproblémový průběh dopravy v úseku vrat a také bezpečnosti pracovníků.

Průmyslová vrata se dodávají standardně v 12 základních zvýhodněných barvách dle stupnice RAL: Ocelová vrata se dodávají na vnější straně barevná a uvnitř bílá, aby hala působila světle.

Sekční průmyslová vrata se dodávají jednostěnná bez izolace, dvoustěnná s izolací, ocelově-hliníková, ocelově-hliníková s termoprofilem, hliníková, hliníková plně prosklená.

Nedílnou součástí vrat jsou pohony a řízení. Technika pohonů je na nejvyšší úrovni. Navzájem sladěné a dlouhodobě testované komponenty Vám dodají jistotu trvalého používání vrat. Řídící systém s jednotným konceptem obsluhy a všeobecným indikátorem se 7-mi segmenty usnadňuje každodenní používání. Stejné velikosti skříní, svazky kabelů, zjednodušují nejen montáž, ale i pozdější doplňování funkcemi.

Zkušení odborní poradci Vás doprovází od plánování, objektu, přes technické vyjasnění až po kolaudaci.

© 2018 LABO Moravia, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.