Nakládací technika

Logistické systémy od jednoho výrobce

 

Nakládací můstky
Stacionární nakládací můstky od firmy Hörmann jsou v dopravní logistice nezbytné systémy pro rychlé nakládání a vykládání v pouhých několika minutách.
Překlenují mezeru mezi nákladním automobilem a rampou a přitom vyrovnávají výškový rozdíl mezi rampou a ložnou plochou – ať již u níže položených vozidel Jumbo nebo vyšších kontejnerů. Stabilní ocelová konstrukce, snadná obsluha a bezpečnostní potenciál splňují požadavky všech nákladních situací. Nakládací můstky Hörmann jsou ve dvou systémech: se zvedacím klínem HLS 2 nebo plynulým výsuvem HTL 2.

Nakládací můstky Hörmann splňují všechna příslušná zákonná ustanovení a také vysoké bezpečnostní požadavky normy DIN EN 1398.

 

Těsnící límce
Těsnící límce Hörmann chrání zboží před vlivy povětrnosti, brání průvanu, a tím výpadku personálu v důsledku onemocnění, a šetří energetické náklady.
Při kombinaci s nakládacími můstky jsou nákladné přístřešky a rampové přístavby zbytečné.
Těsnící límce Hörmann jsou pro nejrozmanitější požadavky vyvinuty jako plachtové, nafukovací a polštářové. Plachty a rámové díly jsou za účelem snadné montáže vyráběny sešroubovatelné samostatné prvky, proto je výměna bezproblémová a nenákladná.

 

Předsazené komory
Předsazené komory Hörmann jsou kompletní jednotky s nakládacím můstkem a těsnícím límcem před budovou skladu. Umožňují plné využití skladové plochy budovy a snižují stavební náklady. Spolu s tepelně izolovanými průmyslovými vraty Hörmann se doporučují zejména při nakládání zboží citlivého na teplotu.
Předsazené komory se dodávají jako jednotlivá tělesa nebo řadové sestavy. Mohou se dodatečně nainstalovat před stávající budovy. Volné místo pod nakládacím můstkem umožňuje podjezd snížené nakládací bočnice.

© 2018 LABO Moravia, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.