Žaluzie horizontální exterierové

Exteriérové žaluzie jsou ideálním řešením pro zastínění a pronikaní tepla do místností a interiérů budov.

Jsou umístěny na oknech nebo fasádách. Tím dnes podstatně snižují náklady na klimatizaci v extrémních parných dnech. S těmito žaluziemi dnes počítá většina architektů již v projektech. Z toho vyplývá, že žaluzie jsou umísťovány do již předem připravených prostor, aby nerušily celkový pohled. Dalším umístěním jsou schránky nebo čelní pláště pro krytí vytažené žaluzie. Nebo naopak jsou umístěny exteriérové žaluzie předsazené na fasádě s celým systémem. Použití nachází v privátní a také průmyslové sféře.

Popis žalužie
Exteriérová žaluzie se skládá z ocelového válcovaného pozinkovaného profilu, do tohoto profilu je vložena trojhranná hliníková osa. Na této ose jsou umístěny komponenty pro ovládání žaluzie. Jsou to navíječe pásky, doraz, převodovka pro ruční ovládání nebo elektropohon. Lamely žaluzie jsou hliníkové o tl. 0,42 mm a šířce 50,60,80, 90mm. Barva hliníkových lamel je dle platného vzorníku. Boční vedení je zajištěno hlinkovými eloxovanými lištami. Žaluzie je ukončena spodním profilem. Vytahování a spouštění je zajištěno pomocí pásků. Žaluzie je sklopena ve sklopené poloze a vytahována v otevřené(vodorovné) poloze. Žaluzie se upevňuje pomocí speciálních držáku na zeď nebo na strop. Vytažená žaluzie je ochráněna krycím plechem z čela nebo kastlíkem celá. Kryty nebo kastlík jsou hliníkové s povrchovou úpravou dle RAL odolávající UV záření a povětrnostním vlivům.

Exteriérové žaluzie s pohony jsou řízeny místně (vypínač), skupinově (řídící jednotky), centrálně (centrální jednotky).
Centrální řídící jednotky ovládají žaluzie v režimu ručním nebo plně automatickém. V automatické režimu jsou žaluzie na základě intenzity světla (nastavitelné) stáhnuty a naklopeny v předem nastavených polohách. Pro případ větrných poryvů, které by mohly poškodit žaluzie je zde větrné čidlo, které na základě rychlosti (nastavitelné) větru, žaluzie vytáhne a schová. Tím je zajištěno nejen stínění, ale také ochrana před poškozením. Exteriérové žaluzie odpovídají platným normám dle ČSN EN 13659 na zkoušku odolnosti zatížení větrem.

© 2018 LABO Moravia, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.