Venkovní rolety

Kompletní systém tepelné a zvukové ochrany.

Předokenní rolety slouží jako nejdokonalejší tepelná a zvuková ochrana a v neposlední řadě jako bezpečnostní prvek.Předokenní systém rolet ALUKON je vhodný pro novostavby, ale i pro renovované budovy. Umístění předokení rolety je velmi jednoduché a geniální.

 

Popis venkovních rolet
Roleta s skládá z hliníkové roletové schránky(kastlíku) uvnitř s hřídelí, hliníkových protlačovaných lišt(vedení roletového pancíře), roletového pancíře(lamel). Lamely se rozdělují na hliníkové, ocelové a PVC. Hliníkové dále na válcované a protlačované. Nejpoužívanější a nejžádanější jsou lamely hliníkové válcované. Tyto lamel jsou vyrobeny z hliníkových pásů ve spojení s vypěněním(pěna bez FCKW) zaručují velmi dobrou ochranu proti vloupání. Všechny lamely jsou odolné proti násilnému poškození a tím nabízejí bezpečnost, kterou si přejete. Při zvláštních požadavcích na stabilitu doporučujeme lamely vypěněné tvrdou pěnou, dále lamely extrudované a v poslední řadě již zmiňované ocelové lamely. Stabilita je velmi důležitá u zvláště velkých rolet . Válcované lamely a roletové schránky jsou nabízeny v barvách dle platných vzorníků. Protlačované hliníkové profily jsou nabízeny dle platného vzorníku RAL. PVC lamely jsou v podstatě levnou variantou hliníkových lamel, jejich použití je v současné době minimální s ohledem na tepelnou izolaci.

Obecně lze předokenní rolety rozdělit na

  • rolety s zaomítanou schránkou
  • nezaumítanou schránkou


Rolety s zaomítanou schránkou

Roletová schránka je umístěna ne nad, ale před oknem. Tím nevznikají žádné tepelné mosty, a tím se docílí pozoruhodné úspory na náklady na energie. Schránky k omítnutí přinesou klid a pohodlí vašemu domu. Roleta je zakomponována do vnější části překladu a tím není spojena s vnitřními prostory domu. Tím je dosaženo prvotřídní zvukové a tepelné izolace. To je optimální stavebně-fyzikální řešení. Dále je docíleno o mnoho lepší ochrany proti hluku v porovnání s překladovou roletovou schránkou. Venkovní revizní klapka umožňuje případnou opravu nebo servis a udržovat roletu bez poškození fasády nebo maleb. Ze stavebního hlediska je systém předokení rolety se zamítací schránkou ve srovnání s nadokenním roletový překladem technologicky jednodušší a v celkové kalkulaci podstatně levnější. A to nejpodstatnější na závěr. Tento systém zadrží 30% prostupu tepelné energie, což přináší nezanedbatelné úspory.

 

Rolety s nezaomítanou schránkou
Rolety s nezaomítanou schránkou mají všechny vlastnosti a prvky jako rolety se schránkou pro zaomítnutí. Nezaomítnutá schránka může mít tvar se skosením 20o, 45 o , kulatá. Díky dokonalé technologii se tato nezaomítnutá schránka stává velmi elegantní a dokonce je někdy toto řešení žádáno jako důležitý architektonický prvek.


Rolety mohou obsahovat integrovanou síť proti hmyzu
. Síť je umístěna ve schránce rolety a vedena stejnou vodící lištou jako roletový pancíř. Pouze je vodící lišta doplněna o další vodící drážku s kartáčovým těsněním. Síťku proti hmyzu lze podle potřeby ovládat bez ohledu na pancíř samotné rolety.

Rolety lze ovládat, ručně pomocí kulaté šňůry, pásku a nebo trubkovým pohonem. Trubkový pohon je umístěn v hřídeli rolety. Ovládání pohonu je pomocí tlačítka, dálkového ovládání, skupinového ovládání nebo centrálního ovládání. Centrální ovládání objektů nebo samotných pohonů lze provést vodičovým rozvodem, dále pomocí rádiového řízení nebo kombinací obou systémů. Pohony a řízení BECKER, které používáme jsou jednoduché, spolehlivé a vysoce kvalitní. Je to dlouhodobě prověřená technika.

Vše lze při objednání naplánovat a zrealizovat do všech detailů k plné spokojenosti zákazníka.

 

Katalog rolet a žaluzií VELUX 2019 - ke stažení ZDE

Fotogalerie - Venkovní rolety

© 2018 LABO Moravia, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.